Mūsų paslaugos:

TOP 10 elementų sėkmingose interneto svetainėse

TOP 10 pagrindinių elementų, kurie yra išvystyti sėkmingose interneto svetainėse, kurios pritraukia, išlaiko lankytojų dėmesį ir dar svarbiau – konvertuoja juos į klientus.

Skaitymo laikas:

Powerweb.lt Interneto svetainių kūrimas, tinklapiai, svetaines, el. parduotuves, Seo paslaugos, reklamos

Mes dirbame su klientais kurdami sėkmingas ir tvirtas interneto svetaines. Kurdamas, tvarkydamas svetaines klientams per pastaruosius keletą metų, aš turėjau galimybę pamatyti, kaip nedideli interneto svetainės pakeitimai gali reikšti didelius rezultatus. Atliekant keitimus ir sekant lankytojų kiekį, jų naršymo laiką svetainėje matome kokie dizaino elementai ar turinys veikia kliento naudai – pritaukia ir sudomina lankytojus, o kokie – juos atbaido.

Kiekviena svetainė, kurioje dirbau, yra su savitu dizainu, skirtingu minties perteikimu tiek tekste, tiek vaizde. Visos interneto svetainės unikalios, tačiau – sėkmingos dažniausiai vadovaujasi taisyklėmis kurias pavadinau ,,sėkmingos interneto svetainės formule”.

Štai TOP 10 pagrindinių elementų, kurie yra išvystyti sėkmingose interneto svetainėse, kurios pritraukia, išlaiko lankytojų dėmesį ir dar svarbiau – konvertuoja juos į klientus.

1. Svetainės dizainas - malonus su lengvai suprantama informacija

Taip, dizainas tai numeris 1!  Gyvename vaizdiniame pasaulyje, todėl nepaprastai svarbu gerai atrodanti svetainė. Turime tokį platų spalvų, atspalvių, teksto šriftų pasirinkimą, nuotraukų ir kitų vaizdų išdėstymo galimybes. Visa tai sparčiai auga vystantis technologijoms, todėl tampa vis svarbiau pasirinkti atsakingai. Svarbu, kad lankytojui nepavargtų akys, bet tuo pačiu ir nebūtų nuobodu.

Internete svetainių tūkstančiai, o ir kitur reklamų begalės. Vienas paspaudimas – tai viskas ko reikia, kad potencialus klientas išeitų iš jūsų svetainės, todėl būtina nedelsiant įtraukti vartotojus.

Išnaudokite tuščią erdvę. Naudokite naujausias dizaino tendencijas. Neužpildykite visos savo svetainės tekstu ir vaizdais. ,,Užgrūsta“ svetainė atrodo netvarkingai, kelia painiavą. Toks puslapis suteikia daug daugiau darbo vartotojui, nes jie turės atsisijoti visą informaciją, norėdami sužinoti tai, ko jiems reikia.

Nebijokite tuščio tarpo savo svetainėje. Panašiai kaip namų svetainėje, daugumai žmonių patinka modernizmas, minimalizmas, jie mėgaujasi švaria, erdve svetaine. Taip pat ir interneto svetainė – toks puslapis įtrauks lankytoją ir jie norės ten likti.

Grafikos elementai ir nuotraukos – itin svarbu, kad jos būtų kokybiškos. Tas pats pasakytina ir apie kitų tipų vaizdus. Kartais užtenka turėti gerą fotoparatą kad padaryti aukštos kokybės nuotraukas. Dažniausiai, norint turėti aukštą kokybę, būtina turėti nuotraukų redagavimo, paveiklėlių kūrimo programas bei mokėti jomis naudotis. Taip pat, labai svarbu, įpač turint mažiau savo pačių nuotraukų – turėti galimybę pasiekti kitų pasaulio fotografų darytas nuotraukas. Reikia nepamiršti, kad būtina turėto leidimą jas publikuoti. Norint pasirinkti skoningai rekomenduojama samdyti dizainerį. Patyręs dizaineris žinos, kokie vaizdai ir tekstas puikiai tiks, juos priderins ir pritrauks žmones, o ne atstums.

2. Sklandus interneto svetainės veikimas

Šį punktą taip pat noriu paminėti vieną iš pirmųjų. Sklandi kliento patirtis svetainėje yra ypač svarbi – netik išlaikyti susidomėjusį klientą, bet ir sukuria lankytojų pasitikėjimą jūsų paslaugomis.

Beto, tai tapo itin svarbu ir ,,Google“ sistemai. Ji nusprendžia ar verta jūsų puslapį rodyti savo didžiausioje pasaulyje paieškos bazėje, per kurią paslaugų ieško daugiausia klientų.

Šių metų pradžioje (gegužės 28 d.) „Google“ paskelbė, kad jie pateiks svarbų savo paieškos algoritmo reitingavimo signalų papildymą.

Atnaujinimas, žinomas kaip puslapio patirties atnaujinimas (eng. ‘page experience update’) , „Google“ įsigalios nuo 2021 m. – ir tai turės didelės įtakos visų svetainių paieškos rezultatams. Sklandus interneto svetainės veikimas Google sistemai yra itin svarbus. Apie 99% netokių svarbių atnaujinimų nepraneša prieš. Apie šį atnaujinimą – paskelbė gana anksti, įvardino kas bus atnaujinta ir net nupiešė aiškų vaizdą.

Trumpai pažvelkime į atnaujinimą „Google“ žodžiais :

,,Nors puslapių patirtis yra svarbi, „Google“ vis tiek siekia reitinguoti puslapius, kuriuose pateikiama geriausia informacija, net jei puslapio patirtis yra nepakankama. Puiki puslapio patirtis nepamiršta turint puikų puslapio turinį. Tačiau tais atvejais, kai yra daug puslapių, kurių aktualumas gali būti panašus, puslapių patirtis gali būti daug svarbesnė matomumui Paieškoje.“

3. PAGRINDINIS PUSLAPIS SU AIŠKIA ŽINUTE.

Kai lankytojai lankosi jūsų svetainėje, dažniausiai pradžioje jie patenka į jūsų pagrindinį puslapį. Tai yra jūsų dididžiausia galimybė pasakyti jiems tiksliai tai, ką norite, kad jie žinotų apie jus – išnaudokite tai tikslingai!

Svarbiausia įdomiai perteikti atsakymus į šiuos klausimus – kas jūs esate? Ką ir kaip darote? Kokią naudą, vertę siūlote?

Užtrunka vos sekundę, kol klientas ieškodamas jam svarbios informacijos, peržiūri jūsų pagrindinį puslapį ir aiškiai nepamatęs to ko ieškojo, nusprendžia išeiti. Tai reiškia, turite labai mažai laiko, kad atkreiptumėte jų dėmesį, pasakytumėte, kas esate ir kodėl jie turėtų atidžiau pažvelgti į jūsų verslą.

Kai kas nors ateina į jūsų pagrindinį puslapį, turite galimybę užmegzti ryšį. Žmonės yra įpratę labai greitai rasti informaciją arba išeiti ir rasti ją kitur, o dabar yra beveik 2 milijardai interneto svetainių, todėl būtina nedelsiant atsakyti į paminėtus tris klausimus.

Aiškiai perteikta informacija yra tada, kai yra tinkamai panaudotas tekstas ir tuščia vieta. Jei jūsų pagrindinis puslapis yra švarus ir neperkrautas, išsiskirs svarbi informacija apie jūsų verslą ir jūsų pranešimas bus aiškus.

4. PER SEKUNDĘ PASIEKIAMA KONTAKTINĖ INFORMACIJA.

Potencialus klientas rado jūsų interneto svetainę, ji jam pakankamai patinka, kad liktų, o jūsų pagrindinio puslapio pranešimas aiškiai parodė, kad esate tinkamas. Dabar palengvinkite kliento susisiekimą su jumis. Tai labai svarbu! Tyrimai parodė, kad jei kontaktinė informacija nėra lengvai pasiekiama, 44% svetainės lankytojų išeis, o iš visų susidomėjusių lankytojų 64% nori pamatyti kontaktinę informaciją iškart kai sudominote juos savo paslaugomis.

Šiuo metu klientams yra daugybė galimybių susisiekti su paslaugų tiekėjais, geriausia pasiūlyti kelis pasirinkimus, kad lankytojas galėtų pasirinkti tai, kas jam labiausiai tinka.

Patarimas: aiškiai ir dažnai parodykite savo telefono numerį, el. Pašto adresą ir kontaktinę formą!

Taigi, jei kas nors naršė jūsų svetainėje ir nusprendė susisiekti, neverskite jų dar kartą apsilankyti pagrindiniame puslapyje, kad sužinotų, kaip tai padaryti! Galite lengvai juos prarasti per ilgoje kelionėje į savo kontaktų skiltį.

Dažnu atveju, kontaktinė informacija turėtų būti rodoma kiekviename puslapyje. Geras būdas tai padaryti yra naudoti antraštes (eng. header) ir poraštes (eng. footer). Švarios bei aiškios antraštės ir poraštės tikrai neperkraus jūsų svetainės, o tai yra puikus būdas išlaikyti svarbią informaciją pasiekiamą betkuriuo metu.

5. ĮDOMUS PUSLAPIS „APIE MUS“.

Paimkite tušinuką ir užrašykite: jūsų puslapis „Apie mus“ yra itin svarbus. Kaip ir kontaktinė informacija, 52% lankytojų pagrindiniame puslapyje nori nors vieną kartą pamatyti informaciją apie jus – kas jūs.

Jame turėtumėte įdomiai perduoti savo istoriją, tad kurdami tekstą, rinkdami nuotraukaus šiam puslapiui turėtumėte gerai apmąstyti. Tai turėtų būti asmeniška, įtikinama ir tikrai atnaujinta informacija – niekas nenori matyti neaiškios jūsų nuotraukos, kurią atostogų metu prieš dešimt metų fotografavo mygtukais valdomu telefonu.

Nesvarbu, ar paslaugas teikiate jūs vienas, ar įmonėje turite dešimtis darbuotojų, nemanykite, kad niekas nori sužinoti apie jus prieš pasirenkant kaip patikimą tiekėją –nes jie tikrai nori.

Svetainių lankytojų analizavimo duomenimis, „Apie mus“ puslapis paprastai yra vienas iš labiausiai lankomų sėkmingos svetainės puslapių!

Apie tai kaip reikia tinkamai parašyti tekstą šiam puslapiui, perteikiant svarbiausią informaciją ir atvirai nesigiriant parašysime kituose savo straipsniuose.

Taip pat, jau turimame „Apie mus“ puslapyje, kuris įtraukia potencialius klientus ir pateikia jūsų autentišką istoriją, dažnai apsilankykite jame ir atnaujinkite, kai reikia.

Jei jums sunku rašyti apie save, kas yra labai dažna problema, paprašykite draugo ar kolegos tai padaryti už jus. Galite nustebti ką įdomaus jie gali pasakyti. Pasinaudoję atsiliepimais, juos redaguokite ir papildykite, kad aprašymas būtų nuoširdus ir atspindėtų jūsų charakterį.

6. GARSUS IR AIŠKUS RAGINIMAS VEIKTI! (ENG. ,,CALL TO ACTION - CTA“)

Jei potencialus klientas jus rado ir apsižvalgė jūsų svetainėje, ką norėtumėte, kad jis darytų toliau? Tai gali atrodyti jums akivaizdu, tačiau nemanykite, kad tai akivaizdu asmeniui, kuris apžiūri jūsų pagrindinį puslapį.

Norite padidinti pardavimus? Tada naudokite aiškų raginimą veikti! Pateikite nuorodas ir informaciją apie išpardavimus ir akcijas, kuriomis klientai turėtų pasinaudoti dabar, paskatinkite paskambinti, registruotis ar užpildyti kontaktinę formą. Net jei žmogus apsigalvos – turėsite jo kontaktus kuriais galėsite pasiūlyti nuolaidą ar suteikti daugiau informacijos.

Jūsų svetainės lankytojai turi didžiulį kiekį informacijos ir reklamos tiesiai prieš juos, tad kodėl gi nepadarius jiems kuo aiškesnio ir kuo lengvesnio kito žingsnio? Dažnai raginimus veikti, vartotojai peržiūri mažiau nei per 4 sekundes.

Sėkmingoje svetainėje yra naudojamas įdomus ir aiškus raginimas veikti, todėl lankytojus lengva greitai paversti klientais.

7. IŠNAUDOKITE SEO GALIĄ (OPTIMIZAVIMĄ PAIEŠKOS SISTEMOMS).

Dizainas ir turinys yra esminiai sėkmingos interneto svetainės elementai, tačiau jei niekas iš tikrųjų jos nepamato, visas grožis nėra atrandamas ir pasilieka dulkėti.

93% internetinių sesijų prasideda paieškos sistemose, taigi, jei norite, kad jūsų puslapį matytų tokiose paieškos sistemose kaip „Google“, „Bing“ ar kitose, interneto svetainė turi būti supažindinta ir optimizuota paieškos sistemoms.

SEO, tai nėra toks lengvai kiekvienam pastebimas dalykas kaip išblizgintas pagrindinis puslapis ar puikus logotipas, tačiau jis tikrai nėra mažiau svarbus.

Taigi, ką daryti norint gauti šį stebuklingą paieškos variklį? Geriausias būdas padidinti savo SEO yra įsitikinti, kad jūsų turinys ir vaizdai yra suderinti su jūsų svetainės raktiniais žodžiais, meta duomenimis ir H1 bei H2 žymomis.

Raktinius žodžius būtina pasirinkti tinkamai kiekviename puslapyje, nes galbūt tekstas svetainėje bus informatyvus, bet dažniau minėsite žodžių junginius kurie rečiau ieškomi paieškose, nei tų pačių žodžių sinonimai, taip prarasite daug potencialių lankytojų.

Pažiūrėkime į lentelę iškarpoje, kurioje ,,Google“ pateikti duomenys rodo, kiek žmonių ieško apdailos ir remonto paslaugų konkrečiai tik Vilniaus ir Kauno miesto apskrityse:

Powerweb.lt Interneto svetainių kūrimas, tinklapiai, svetaines, el. parduotuves, Seo paslaugos

Kaip matome, frazės ,,Vidaus apdaila“ per mėnesį vidutiniškai ieško iki 1 tūkstančio žmonių, o ,,Vidaus remontas“ tik iki 100. Pavyzdžiui, ,,buto remontas“ ieško daugiau žmonių negu ,,buto apdaila“,o nors galbūt ir keista, su ,,namo apdaila“ – atvirkščiai, tai paieškos sistemoje įrašoma dažiau negu remontas. Tai reiškia, jeigu rašydami tekstus savo puslapiui dažniau minėsite kokrečius žodžius kurie yra dažniau ieškomi, o ne tuos kurie asmeniškai galbūt skamba geriau, tikimybė jus pamatyti bus daugiau lankytojų, taip pritrauksite daugiau klientų.

Kiekviename jūsų svetainės puslapyje turėtų būti raktinis žodis, kuris yra pagrindinis puslapio pranešimas (pavyzdžiui: Vestuvių fotografavimas su dronu, el. Paspirtuko nuoma, namų valymas ir pan.), o turinys turėtų palaikyti tą pranešimą. Tai gali būti labai apgaulinga ir varginanti patirtis, todėl rekomenduojame samdyti SEO specialistą kuris ne tik pritaikys jūsų tekstus, bet ir optimizuos visus svetainės paveikslėlius, žymėjimus.

Jei jūsų svetainė kuriama naudojant „WordPress“, tai sutvarkyti galima tikrai patogiai, nes ši sistema turi specialias programas kurios ne tik pasakys, koks jūsų puslapio optimizavimas, bet ir pateiks rekomendacijų, kaip padidinti SEO vertę.

8. PAIEŠKOS INDEKSAVIMAS.

Kaip ir SEO, tai yra „nematomas“ žingsnis, tačiau jis yra būtinas, jei norite, kad jūsų svetainė būtų randama.

Pernelyg dažnai klientai ateina pas mus su esama, ,,gyva“ svetaine, kuri niekada nebuvo pateikta jokiai paieškos sistemai, kad būtų galima indeksuoti. Ir stebisi, kodėl visiškai nesulaukia lankytojų.

Tai yra vienas iš paskutinių žingsnių, tačiau būtinas, nes jei nepasisveikinate ir nepasakote paieškos varikliams, kad jau egzistuojate, jiems daug sunkiau jus rasti.

9. PUSLAPIO SAUGUMAS IR LANKYTOJO PASITIKĖJIMAS

Ką pirmiausia darote patekę į naują svetainę? Jei esate panašus į daugumą žmonių internete, tikriausiai atliksite greitą apžiūrą, kad įsitikintumėte, jog puslapis yra patikimas ir tai neapgaulė, nes jei apgaulė – kam tada eikvoti savo laiką skaityti?

Šį puntą išskirsiu į dvi dalis:

  1. Saugumo patikra lankytojo akimi. Įsitikinkite, kad turinys yra sutvarkytas ir nėra gramatikos klaidų, dizainas turi būti nuoseklus, kiekviename puslapyje, jame turi būti svarbi informacija ir nuorodos apie kurią rašeme praeituose punktuose.

  2. SSL Sertifikatas. Šiais laikais interneto naudotojai dažniausiai būna automatiškai apsaugoti savo žinetinklio naršyklių nuo kenkėjiškų svetainių, todėl svarbu įsitikinti, kad jūsų svetainėje yra užkoduojama ir atkoduojama informacija, taip lankytojas žinos jog visa jo matoma ir pateikiama informacija yra saugi.
Šie sertifikatai praneša klientui, kad sertifikato išdavimo metu, lankomos interneto svetainės atstovas įrodė nuosavybės teisę sertifikato institucijai.

Svetanes be šio sertifikato žiniatinklio naršyklė iškart atpažysta ir lankytojui parodo šią informaciją:

Powerweb.lt Interneto svetainių kūrimas, tinklapiai, svetaines, el. parduotuves, Seo paslaugos

O saugias svetaines su SSL sertifikatu rodo taip:

Powerweb.lt Interneto svetainių kūrimas, tinklapiai, svetaines, el. parduotuves, Seo paslaugos

Beto internetinio puslapio adresas prasideda saugiu žymėjimu https://

Powerweb.lt Interneto svetainių kūrimas, tinklapiai, svetaines, el. parduotuves, Seo paslaugos

Visa tai nuramina klientus ir priverčia juos jaustis saugiai jūsų svetainėje, jie gali pasitikėti jūsų paslaugomis.

Beje, tai irgi yra itin svarbu norint atsidurti paieškos sistemose kaip ,,Google“.

10. INTERNETO SVETAINĖS PRITAIKYMAS VISIEMS ĮRENGINIAMS (ENG. ,,RESPONSIVE DESIGN“).

Per pastarąją dešimtį metų, mobilieji telefonai labai patobulėjo ir išplito, taip pat atsirado begalės planšečių, dabar juos naršymui internete kaikurie naudojame net daugiau nei kompiuterius. Visų įrenginių ekrano dydis yra labai skirtingas, telpa skirtingas kiekis teksto, reikia kitokio dydžio nuotraukų ir pačios temos.

Kad pasiektumėte kuo daugiau klientų ir galėtumėte pretenduoti į gerą SEO vertinimą, Įsitikinkite, kad jūsų interneto svetainė puikiai suderinama su planšetiniais kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, staliniais ir nešiojamais kompiuteriais ar net su didelės įstrižainės televizorium. Jūsų interneto svetainė turėtų būti jautri, kad ji automatiškai prisitaikytų prie lankytojo įrenginio.

Ačiū, kad skaitėte! Ar šis straipsnis Jums buvo naudingas? Pasidalinkite juo su draugais.

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Norite naujus patarimus bei akcijas gauti pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį įvedę savo el. paštą žemiau:

Reikia pagalbos kuriant internetinę svetainę? Susisiekite su mumis.

Ar esate nusiteikę paversti savo internetinę svetainę pajamų šaltiniu?. Mes esame laimingi galėdami jums kurti pelningas internetines svetaines. 

„POWERWEB“ išmaniu puslapių kūrimu sujungia internetines svetaines su pergalingu dizainu ir stipriais skaitmeninės analizės įgudžiais, išnaudoja SEO galimybes, tam kad padidintų mūsų klientų pajamas ar sumažintų išlaidas. Mes teikiame internetinius konsultavimo, plėtros ir naujus veiklos projektus klientams visoje Lietuvoje bei kitose valstybėse.

POWERWEB.LT

© Kopijuoti draudžiama.