Mūsų paslaugos:

Vieno ar kelių puslapių svetainės: kada ką naudoti?

Šiame straipsnyje aptarsime šių dviejų tipų skirtumus, kiekvieno privalumus ir trūkumus bei kaip nuspręsti, kurį variantą turėtumėte pasirinkti.

Skaitymo laikas:

Powerweb.lt Interneto svetainių kūrimas, tinklapiai, svetaines, el. parduotuves, Seo paslaugos

Interneto tinklapių kūrimas tampa vis paklausesnis, nes paslaugas teikiantiems žmonėms gauti naujų klientų dar niekada nebuvo taip paprasta. Žinoma būtina pasirinkti tinkamą svetainę, profesionalius kūrėjus bei rūpintis ja – tvarkyti patiems arba patikėti specialistams.

Daugelis patikimų analitikų mano, kad interneto svetainės palaipsniui tampa vienu iš galingiausių įrankių priartinti jūsų prekės ženklą prie norimos auditorijos. Tačiau net spalvinga svetainė, sekanti karščiausias tendencijas, gali būti netinkamiausia konkrečios organizacijos verslo kontekstui. Čia net nerašysiu apie tuos atvejus kai yra netik pasirenkama netinkamai pagal veiklą, bet net ir ta interneto svetainė yra sukuriama neprofesionaliai, nesutvarkoma, bet savininkas tikisi gauti lankytojų kurie virs klientais.

Pirmiausia svarbu nuspręsti ko reikia verslui, o tada nuspręsti, kokio tipo tinklapis geriausiai tinka. Yra du svetainės stiliai: „kelių puslapių internetinė svetainė“ ir „vieno puslapio svetainė“

KAS YRA „KELIŲ PUSLAPIŲ“ IR „VIENO PUSLAPIO“ INTERNETINĖ SVETAINĖ?

Prieš gilindamiesi į šią diskusiją, pirmiausia turėtume ištirti „kelių puslapių“ ir „vieno puslapio“ tinklapių sąvokas. Naudojant pirmąjį, meniu gali būti daugybė puslapių ir antrinių puslapių, ir vienintelis būdas peržiūrėti šiuos puslapius yra spustelėjus nuorodas, taip keliaujant per internetinės svetainės informaciją. Vieno puslapio atveju turite savo svetainę be papildomo puslapio nukreipimo. Tai reiškia, kad visas turinys bus dedamas ,,blokais“ tame pačiame puslapyje, o vartotojams tereikia slinkti žemyn ir iš eilės matyti visą informaciją kurią norite perteikti savo internetinėje svetainėje.

1. VIENO PUSLAPIO SVETAINĖ (ENG. LANDING PAGE)

Vieno puslapio internetinėje svetainėje yra tik vienas HTML puslapis. Nėra jokių papildomų puslapių, tokių kaip ,,Apie mus“, ,,Paslaugos“, ,,Darbai“ ar ,,Susisiekite su mumis“. Vieno puslapio svetainių turinys yra visiškai įkeltas į vieną puslapį, todėl vartotojui ši patirtis tampa tęstinė ir sklandi. Vieno puslapio svetainės puikiai tinka tiems, kurie nori nukreipti konkrečią iš kitur gaunamą auditoriją ir suteikti jiems tam tikrą vartotojo patirtį. Lengva kontroliuoti jų elgesį jūsų svetainėje ir nukreipti juos kokrečia tam tikra linkme, jums nereikia jaudintis dėl to, kad jie spustelės įvairius puslapius, galbūt netinkama tvarka. Šioje svetainėje svarbus kokrečiai pritaikytas išdėstymas bei akis maloninantis dizainas.

2. KELIŲ PUSLAPIŲ SVETAINĖ

Kelių puslapių svetainėje meniu yra keli puslapiai ir antriniai puslapiai. Skirtingai nuo vieno puslapio svetainės, vienintelis būdas naršyti ir peržiūrėti puslapius, sukurtus kelių puslapių dizaine, yra spustelėti meniu esančias nuorodas. Kelių puslapių dizainas puikiai tinka beveik visų tipų projektams. Vieno puslapio svetainės nekviečia vartotojų tyrinėti, o šiame priešingai. Jeigu jūsų auditorija yra ta, kuriai svarbu sužinoti kas jūs esate, kokius darbus atliekate ar kiek jų padarėte – tada kelių puslapių internetinė svetainė puikiai atliks šį darbą.

KUO SKIRIASI VIENAS INTERNETO PUSLAPIS IR KELIŲ PUSLAPIŲ SVETAINĖ?

Pagrindinis bruožas yra tas, kad nukreipimo puslapiai yra efektyvūs rinkodarai, jie pritaikomi konkrečiai kampanijai ar pasiūlymui ir nukreipia iš kitų reklamų ar socialinių tinklų gautus lankytojus link vieno raginimo veikti. Skirtingai nuo kelių puslapių svetainių – jos skirtos pritraukti lankytojus, leisti jiems tyrinėti jūsų įmonę, paslaugas, supažindinti su savimi, suteikti jiems reikalingos informacijos. Jų tikslas yra sudominti lankytoją pateikta informacija ir sukelti pasitikėjimą savimi, taip raginant rinktis jūsų teikiamas paslaugas.

KAIP IŠSIRINKTI TIPĄ?

Jeigu jūsų verslas labai priklauso nuo to kiek informacijos turi gauti klientas kad pasitikėtų ir pasirinktų būtent jus arba svetainės norite kaip klientų pritraukimo įrankio tada kelių puslapių internetinė svetainė yra jūsų raktas. Vieno puslapio svetainei dažniausiai netinka taip pat ir elektroninė prekyba, pavyzdžiui, kelių ar daugiau prekių pardavimas ar paslaugų rezervavimas. Didelės įmonės, reikalaujančios daug turinio rinkodarai ir dalijimuisi (pvz., Tinklaraščiai), taip pat turi pasinaudoti šio tipo svetaine. Mažos įmonės, turinčios susitelkti į SEO, kad pritauktų klientus iš google ir kitų paieškų, taip pat dažnu atveju turėtų naudoti kelių puslapių svetaines, kelti daugiau turinio ir įgyti SEO vertę.

 

Kita vertus, jeigu jūsų verslas yra meno industrija (pvz., Fotografija ir filmavimas) arba norite iš kitur pritrauktą auditoriją supažindinti su savo organizacijos istorija, darbų portfolio, tada geresnis pasirinkimas bus vieno puslapio internetinė svetainė. Šis tipas dažnai naudojamas kartu su mokamomis ,,Google ADS“ ir kitomis reklamomis parduoti vieną kokrečią prekę ar bilietą į renginį. Vieno puslapio svetainių kūrimas ir priežiūra paprastai kainuoja mažiau, todėl, jei labiausiai rūpi biudžetas, siūlau pasirinkti šį tipą. Be to, rinkodaros kampanijoje ar renginių reklamoje vieno puslapio svetainės yra efektyvesnės, bet tik tada jei jose užtikrinama puiki pusiausvyra tarp turinio, vaizdinės medžiagos ir kainos.

AR VIENO PUSLAPIO SVETAINĖS YRA GERA IDĖJA (SEO)?

Ar norite, kad jūsų internetinę svetainę rastų lankytojai be papildomų reklamų? Tada privalu, kad ją gerai vertintų „Google“ ir kitos paieškos sistemos! Tam, suteikite jiems kuo daugiau naudingo turinio. Net 5 ar 6 puslapių interneto svetainėje paprastai nepakanka, kad „Google“ paieškoje užimtumėte stiprią poziciją, o 1 arba 2 pastraipos viename puslapyje yra tik pats minimumas.

TAIGI, PAGRINDINIAI PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

Vieno puslapio svetainės

 

Privalumai:

 

Trūkumai:

Lengvesnė peržiūra ypač mobiliaisiais telefonais.

Maža tikimybė atsidurti ,,Google“ paieškoje.

Jeigu viskas sutvarkyta – greitesnis įkėlimo laikas

Ribotas taikymas pagal raktinius žodžius.

Vieno puslapio svetaines kurti ir prižiūrėti yra pigiau.

Maža galimybė plėsti, talpinti turinį ir auginti lankytojų skaičių.

Didesnės konversijos iš kitur gaunamų lankytojų į pardavimus.

Mažai vietos analizei atlikti.

 

Ne kiekvienas sugeba sukurti šiuolaikišką puikiai pritaikytą dizainą.

Kelių puslapių svetainės

 

Privalumai:

 

Trūkumai:

Žymei didesnė galimybė ,,kopti“ Google paieškos rezultatuose keliant turinį.

Sukurti ir prižiūrėti užtrunka ilgiau laiko bei kainuoja daugiau

Didesnė galimybė plačiau papasakoti apie savo įmonę, paslaugas, parodyti atliktus darbus.

Išgauti greitą krovimo laiką yra tikrai įmanoma, tačiau tai reikalauja daugiau pastangų ir geresnio hostingo serverio.

Galite suteikti daug naudingos informacijos lankytojams, sukurti pasitikėjimą.

Svarbu tinkamai sudėlioti meniu, pridėti galimybių naršyti per puslapius, kad lankytojai ,,nepasiklystų“.

Gerai optimizuotoje internetinėje svetainėje lankosi daugiau lankytojų bei susidomi jūsų veikla.

 

SANTRAUKA IR SPRENDIMAI

Tiek kelių puslapių, tiek vieno puslapio internetinėse svetainėse yra privalumų ir trūkumų. Turėdami daugybę puslapių, turite daug vietos turiniui, galite daugiau informacijos suteikti lankytojams ir google paieškai, taip pritraukti naujų klientų, tačiau SEO, tai daug pastangų reikalaujantis procesas. Ir atvirkščiai, naudodamiesi vieno puslapio internetine svetaine, jūs trumpai ir aiškiai pristatote prekę ar paslaugą vartotojui. Iš kitų šaltinių gautus klientus efektyviai raginate užsisakyti, tačiau apribojate svetainės augimą.

 

„POWERWEB.lt“ teikia daugybę sprendimų, kaip pagerinti kiekvieno tipo trūkumus ir efektyviai išnaudoti internetinių svetainių galią. Daugiaplanėms svetainėms ir SEO valdymui rekomenduojame skirti kelis puslapius. Sukursime gražią, šiuolaikišką svetainę. Visų puslapių dizainą suderinsime ir pritaikysime prie jūsų veiklos. O vieno puslapio blokų koncepcija gali būti naudinga derininant su antrinėmis reklamomis arba esamiems klientams pristatyti paslaugą. Mes žinome kokios patikrintos tendencijos yra taikomos šiomis dienomis ir kaip efektyviai jas panaudoti viename puslapyje. Tikiuosi, kad šis straipsnis buvo naudingas.

 

Ačiū, kad skaitėte! Ar šis straipsnis Jums buvo naudingas? Pasidalinkite juo su draugais.

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Norite naujus patarimus bei akcijas gauti pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį įvedę savo el. paštą žemiau:

Reikia pagalbos kuriant internetinę svetainę? Susisiekite su mumis.

Ar esate nusiteikę paversti savo internetinę svetainę pajamų šaltiniu?. Mes esame laimingi galėdami jums kurti pelningas internetines svetaines. 

„POWERWEB“ išmaniu puslapių kūrimu sujungia internetines svetaines su pergalingu dizainu ir stipriais skaitmeninės analizės įgudžiais, išnaudoja SEO galimybes, tam kad padidintų mūsų klientų pajamas ar sumažintų išlaidas. Mes teikiame internetinius konsultavimo, plėtros ir naujus veiklos projektus klientams visoje Lietuvoje bei kitose valstybėse.

POWERWEB.LT

© Kopijuoti draudžiama.